19/01/2012

15 Gala KSW19 marca 2011 w warszawskiej Sportowej Hali TORWAR, odbyła się 15 Gala Konfrontacji Sztuk Walki. To kolejna edycja, na której obecny był GeParts. Mieliśmy okazję obejrzeć na żywo starcia prawdziwych gigantów tego sportu oraz obserwować wiele ekscytujących pojedynków.

Poniżej przedstawiamy skrót kolejnych spotkań tego wieczoru:

Pojedynek numer jeden to Aslambek Saidov vs. Ruben Crawford –  Aslambek (kuzyn Mameda Khalidova) okazał się lepszy od przeciwnika.

Następnie walczyło dwóch Polaków: Marcin Różalski vs. Marcin Bartkiewicz – dość krwawą walkę wygrał pochodzący z Płocka Marcin Różalski, a był to jego wielki debiut w MMA.

Walka nr 3 to Michał Materla vs. Gregory Babene – Michał Materla pokonał w drugiej rundzie przez duszenie gilotynowe czołowego zawodnika francuskiej sceny MMA.

Czwarta walka to Antoni Chmielewski vs. James Zikic – były reprezentant Polski w judo, Antoni Chmielewski przegrał z weteranem brytyjskiej sceny MMA, byłym mistrzem organizacji Cage Rage, Jamesem Zikicem. Rywalizacja była niezwykle wyrównana, nie mniej, trzyminutowa dogrywka wyłoniła  zwycięzcę.

Piątą ringową batalią była walka Polaka Karola Bedorfa Wojownika OYODO z Rogentem Lloretem – czyli pojedynek w wadze ciężkiej. Obaj Panowie mieli już okazję spotkać się na ringu w roku 2008 podczas finałowej walki Mistrzostw Europy w BJJ,  gdzie wygrał Polak. Tym razem Hiszpan pokonał Karola.

https://oyodo.eu/beta.php/ksw/KSW_15_01.jpg https://oyodo.eu/beta.php/ksw/KSW_15_02.jpg https://oyodo.eu/beta.php/ksw/KSW_15_03.jpg https://oyodo.eu/beta.php/ksw/KSW_15_04.jpg https://oyodo.eu/beta.php/ksw/KSW_15_05.jpg https://oyodo.eu/beta.php/ksw/KSW_15_06.jpg https://oyodo.eu/beta.php/ksw/KSW_15_07.jpg
1 2 3 4 5 6 7

Zobacz film:

Karol Bedorf vs Rogent Lloret

Szóstą walkę stoczył mistrz Polski taekwon-do ITF oraz dobry wojownik MMA Łukasz Jurkowski z Tonim Valtonen. Popularny “Juras” skrzyżował rękawice z czołowym zawodnikiem wagi półciężkiej w Europie, z Finem Tonim Valtonenem.  Polak został pokonany i po tej porażce ogłosił decyzję o zakończeniu swojej kariery.

Siódma walka to nasz karateka Maciej Górski vs. słynny Fin Niko Puhakka – to kolejna bardzo oczekiwana walka tego wieczoru i niestety zakończona porażką Polaka. Czołowy zawodnik wagi lekkiej,  weteran organizacji M-1 Global i Fight Festival, pochodzący z Finlandii Niko Puhakka, pokonał niezwykle doświadczonego Macieja Górskiego.

Pierwsza walka wieczoru:
Jan Błachowicz vs. Thierry Sokodjou – czyli nasz tajski bokser,  który na poprzedniej gali  (14 KSW) znokautował swojego przeciwnika  w stójce, tym razem nie miał okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.  Efektowne low kicki  Sokodjou załatwiły nogę naszego boksera i kolejny Polak poległ tej nocy.

Druga walka wieczoru:
Mamed Khalidov z Jamesem Irvinem – najlepszy zawodnik wagi średniej w Polsce, 31-letni Mamed Khalidov przystąpił do walki pomimo dużej różnicy w wadze przeciwnika. James wydawałoby się, zlekceważył Polaka, gdyż w dniu walki ważył więcej niż 9 kg ponad normę. Tak,  Mamed od niedawna został pełnoprawnym obywatelem Polski. Odnośnie Jamsa warto wspomnieć, iż Amerykanin w formule MMA stoczył dwadzieścia dwa pojedynki z czego 15 z nich wygrał oraz jest znany z jednego z najszybszych nokautów w historii MMA.  Podczas 13 Gali UFC  pokonał Houstona Alexandra w zaledwie osiem sekund. Finałowa walka KSW 15 nie trwała nawet minuty – mimo ataku Jamsa, który sprowadził Mameda do parteru, ten w ofensywie, zacisnął głowę przeciwnika  i wyciągnął dźwignię na łokieć.

I tak wygrana Mameda Khalidofa zakończyła 15 edycję KSW. Cała gala była transmitowana na żywo w telewizji Polsat od godz. 20:30.