12/04/2013

Walka Gołota vs Saleta!Do sukcesów Roberta Złotkowskiego można dołączyć kolejne, mianowicie wygrana Przemysława Salety w walce ze sławą polskiego boksu Andrzejem Gołotą.

Podczas gali Polsatu Boxing Night, która odbyła się w prestiżowej Ergo Arenie 23 luteg0, mieliśmy okazje obejrzeć to niesamowite spotkanie dwóch wielkich polskich bokserów.

Zanim jednak przejdziemy do samej relacji z tego wydarzenia kilka słów o ojcach tego sukcesu, a dokładnie o Robercie Złotkowskim – trenerze Przemka Salety do walki z Andrzejem Gołotą.

Robert Złotkowski przez pierwsze 4 tygodnie trenował Przemka w Krynicy Zdrój, następne dwa przeznaczył na poprawianie kondycji wytrzymałości i wydolności. Później Robert organizował sparingi, podczas których, Przemek mógł popracować nad samą techniką i budował z Robertem technikę na walkę z Gołotą. Ostatnie przygotowania do walki odbywały się w Warszawie.

Sam Robert o Przemku wyraża się ciepło i określa go mianem profesjonalisty, z którym rozumie się bez słów.

Zapewne praca z jednym z najlepszych reprezentantów sportów walk jakim jest Robert Złotkowski, przyczyniła się do zwycięstwa Przemysława nad Andrzejem.

Gratulujemy obu Panom bo wydarzenie było ekscytujące, pełne dynamiki oraz ducha sportowego, a do tego zapewniające fantastyczne show.

Ponad to wymarzony i spektakularny koniec kariery Przemka Salety!

Firma GeParts, dystrybutor produktów marki OYODO był sponsorem teamu Przemysława Salety!

Całą galę można było obejrzeć na platformie Cyfrowego Polsatu w usłudze per pey view.

 

https://oyodo.eu/wp-content/uploads/2013/05/GvS_11.jpg https://oyodo.eu/wp-content/uploads/2013/05/GvS_21.jpg https://oyodo.eu/wp-content/uploads/2013/05/GvS_31.jpg https://oyodo.eu/wp-content/uploads/2013/05/GvS_41.jpg https://oyodo.eu/wp-content/uploads/2013/05/GvS_51.jpg https://oyodo.eu/wp-content/uploads/2013/05/GvS_61.jpg https://oyodo.eu/wp-content/uploads/2013/05/GvS_71.jpg
1 2 3 4 5 6 7

 

A oto jak rozplanowana był Gala Boxing Night przed walką wieczoru oraz jej przebieg:
Łukasz Rusiewcz – Izuagbe Ugonoh, (6 rund, kategoria junior ciężka) – Po 6 rundach wygrał Izuagbe.
Krzysztof Cieślak – Kamil Łaszczyk (10 rund, kategoria lekka)  – Decyzją sędziów wygrał Łaszczak.
Maciej Sulecki – Robert Świerzbiński (8 rund, kategoria średnia) – Wygrana z dużą przewagą Suleckiego.
Dariusz Sęk – Remigiusz Wóz (8 rund, kategoria półciężka)  – Wygrana Dariusza Sęka, Wóz poddany przez trenera.
Paweł Głażewski – Bartłomiej Grafka (10 rund, kategoria półciężka) – wygrana Głażewskiego na punkty.
Damian Trzciński –Krzysztof Zimnoch (10 rund, kategoria ciężka) wygrana Zimnocha po przez nokaut w pierwszej rundzie.

I w końcu wyczekiwana walka wieczoru między dwoma doświadczonymi bokserami polskiego ringu. Rozpoczyna się pojedynek Saleta vs Gołota.

Runda I – Andrzej odważnie i zdecydowanie zaczął, runda  dość wyrównana z przewagą dla Andrzeja Gołoty.

Runda II – Gołota ponownie rozpoczął, lewym prostym. Saleta po przebiciu przez gardę oddał kilka ciosów. Gołota jednak szybko się odwdzięczył wymiana ciosów. Runda wyrównana jednak z przewaga Andrzeja.

Runda III –  Gołota odważnie atakuje ale tym razem Saleta efektywnie unikając ciosów, szybko zaatakował Andrzeja. Padło kilka ciosów w głowę, mocny atak ze strony Przemka mocno zmęczył  Andrzeja. Saleta kończy rundę z dużą przewagę.

Runda IV –  Saleta rozpoczął kolejną intensywną w ciosy rundę. Gołota odpowiada na ostry atak Salety. Wypluwa po raz trzeci ochroniarz. Otrzymał kilka ciosów w głowę ale pod koniec mocno zaatakował Saletę. Świetna runda, dobre widowisko.

Runda V – Saleta atakuje przeciwnika swoimi prostymi. Gołota mimo kilku mocnych prawych na szczęki Salety, nie wykorzystał wielu okazji, gdy Saleta się odsłania. Przemek z kolei jest groźny i szybko odpowiada. Końcówka należy już tylko do Gołoty. Widownia szaleje.

Runda IV –  Rozpoczął Saleta od kilku ciosów od których Andrzej się chwile. Po raz piąty wypluwa ochroniarz. Saleta zadał kolejne ciosy. Gołota próbował odeprzeć atak bezskutecznie. Bardzo groźne prawe i lewy sierpowy Salety, sprawiają, że Andrzej starał się przetrwać.  Następnie Saleta zadał dwa ciosy w tył głowy, a zaraz potem Gołota padł na deski. Odliczenie do 10 i koniec! Gołota znokautowany! Sensacja!

Na ring wbiega ekipa Salety, cieszą się wspólnie z wygranej walki z Andrzejem Gołotą. Saleta pociesza Andrzeja, jednak ten wydaje się zaskoczony zaistniałą sytuacją.

To wymarzony koniec kariery Przemka Salety! Gratulujemy obu bokserom bo dali naprawdę niesamowite widowisko tego wieczoru.